Úgy tűnik, hogy jelenleg egy olyan cikket böngészel ami több mint két éve készült. A technológia világában ez nagyon sok idő és azóta már sokkal jobb megoldások is lehetnek, mint amit ebben a cikkben olvashatsz. Így azt tanácsolom keress egy frissebb cikket ebben a témában.
Vannak olyan esetek, amikor egy programozási nyelv tanulásakor érdekes és szórakoztató megközelítésre van szükség. Ezért ebben a bejegyzésemben egy szövegkódoló kis programocskát fogunk készíteni, aminek segítségével szövegeket rejthetünk el mások elől.
Titkos ügynökként gyakran megesik, hogy a kommunikációnkat el akarjuk rejteni mások elől és ezért kódoljuk azt. Csak az tudja megfejteni a kódunkat aki rendelkezik a megfelelő kulccsal és kódszóval. A kódszó betűit egy-egy számra fogunk kicserélni szövegünkben a kulcs pedig még egyszer bebonyolítja a megfejtést. De lássuk ezt a gyakorlatban.
Először csak teszteljük működik-e az elképzelésünk kulcs nélkül.
Ha ez már rendben van, akkor adjunk hozzá egy formot. Így be tudjuk küldeni a kódolni kívánt szöveget.
Ez szép és jó eddig, de nehezítsünk a megfejtésen, hogy ne legyen elég a kódszó kitalálása a feltöréshez.
A kulcs a 0-át fogja mozgatni egy bizonyos értékkel, így jobban elrejthetjük melyik szám melyik betűt takarja.
A kódszót nagybetűvel adtam meg és minden bemenetet nagybetűssé formáztunk, hogy ne okozzon ez problémát a kicserélésnél. Persze nem foglalkoztunk az ékezetes betűk problémájával, de az egy újabb fejezet lenne.
Az így készült kódot még sokban lehetne bonyolítani. Saját kódoló és dekódoló oldalt lehetne létrehozni, ahol a felhasználók a kódszavakat és a kulcsokat is meg tudják adni stb..
De persze nem az volt a célunk, hogy nagyon profi kódolót csináljunk, hanem az, hogy megismerjünk pár szöveges műveletet. Remélem sikerült kedvet csinálnom a programozáshoz ezzel a cikkemmel.